.

.

LUC 5 Инчен Пластични Викторија Овална Торта Матрицата Фондан Торта Декорирање Алатки за Печење Додатоци

LUC 5 Инчен Пластични Викторија Овална Торта Матрицата Фондан Торта Декорирање Алатки за Печење Додатоци

Оценка на посетителот:

DEN 76.80
Залиха
Достапно за нарачка


5801 LUC 5 Инчен Пластични Викторија Овална Торта Матрицата Фондан Торта Декорирање Алатки за Печење Додатоци
материјал;еко-пријателски пластика
големина : 5 инчен
КАКО РАБОТИ
1.ако сте со користење на buttercream-матирано торта,да се осигура дека таа има цврста кора од страна на ладење неколку минути пред stenciling
2.Позиција на матрицата на замрзнатото/фондан опфатени торта или колаче каде сакаш
3.Обезбедување на матрицата со ставање чепкалки за заби или игли во дупки се предвидени при ќе се користи торта страни,побара од друго лице да го цврсто држете на матрицата во место за вас
4.Ставете шлаг на центарот на торта матрицата и рамномерно се шири шлаг на рабовите на матрицата со твоите шпатула или scraper
5.Отстрани повеќето од шлаг,оставајќи доволно за покрена ефект
6.Отстрани чепкалки за заби/иглички и нежно подигнете ја матрицата далеку од торта или колаче да се открие убава резултат

Карактеристики на предлогот

Бренд Име:
LUC
Торта Алатки Тип:
Габи,
Материјал:
Пластични
сертификација:
ФДУ,CE / ЕУ,SGS
Функција:
Порибено,Еко-Пријателски
Број На Модел На:
торта матрицата
Непристојни Слика:
No
Сексуално Сугестивна:
No
Тип:
Торта Алатки
Функција:
фондан торта декорирање алатки

Купувачи како што избираат