.

.

Chanseon Домаќинство Електронски Прецизност Кујна Скала 5kg Готвење Алатки Храна Умре Поштенски Рамнотежа LCD Дигитален Тежина Здравје Скали

Chanseon Домаќинство Електронски Прецизност Кујна Скала 5kg Готвење Алатки Храна Умре Поштенски Рамнотежа LCD

Оценка на посетителот:

DEN 601.00 -22 %
DEN 770.40
Залиха
Достапно за нарачка


Chanseon Домаќинство Електронски Прецизност Кујна Скала 5kg Готвење Алатки Храна Умре Поштенски Рамнотежа LCD Дигитален Тежина Здравје Скали
Дигитални кујна скала 5kg x 1g
Спецификации
Димензии
7.1" x 5.5"x0.6" (Длабочина)
Тежина
0.3 kg
Материјал
ABS
Боја
црна
Капацитет
5000g/11lb
Точноста
1g/0.1 мл/ 1ml
Единици
g/мл/lb : мл/ml
Автоматско Исклучување
60 секунди
Tare Опсег
Tare полн капацитет
Екранот
LCD
Моќност
ААА* 2 (исклучен)
Овој дигитален кујна скала вклучува следниве карактеристики : 5kg (11lb)капацитет и 1g (0. 1oz)читливост,како User-friendly LCD дисплеј и фах форма desgin LCD дисплеј со назад светлина Tare функција Висока прецизност вирус мерач сензор Авто нула-авто исклучување во Текот вчитај /индикација за слаба батерија Повеќе начини на мерење : g, оз, ml, lb : оз ,Опремени со 4 поголема прецизност сензори. со се одржи надеж,тоа може да биде лесно виси на ѕидот. со нерѓосувачки челик платформа
Идеален за прецизно мерење на благородни метали, накит,glod,камења, камења, лекови, билки, и претовар. Тестирани и калибрира пред превозот овозможување на тоа за размена на инстант операција. Се враќа прифатени во рок од 30 дена од денот на испорака. Оваа скала е поддржана од страна на 5-годишна ограничена гаранција.
Ставки Вклучени
Еден 5kg x 1g Дигитални Кујна Скала
Корисниците упатство
2 AAA батерии(Исклучено). Бидејќи воздушен сообраќај може да't take на батеријата.
Производот Се Покаже
За Плаќање
1.Нарачки обработени навремено по плаќање на проверка.
2. Целосна плаќањето мора да се изврши во рок од 7 дена по поставување на својата цел, или цел ќе се невалидни или укинат од страна на системот.
3. Осигурајте се дека сте ги заврши сите детални информации, како лице за контакт,адреса,пост код и телефонски број кога пополнување на вашиот купувачот 's информации.
Испорака и Испорака
1.Сингапур пост : За 15-35 Дена да пристигне,
2.Кина Пост Воздух Mail : За 15-90 Дена да пристигнат.
3.DHL : Околу 5-15 Дена да пристигне
4.EMS : За 7-15 Дена да пристигне
За Повратни Информации
1.Купувачот 's почетокот на потврда ќе бидат високо ценети, по примањето на предметите.
2.Бидејќи вашето мислење е многу важен за нашиот бизнис 's развој, срдечно ве покануваме да ја напушти позитивни повратни информации и за нас, доколку сте задоволни со нашите производи и услуги. Тоа'll само да ви треба 1 минута,но ова 1 минута има исклучително битно значење за нас.
3.Ве молиме контактирајте со нас пред да замине никакви негативни или неутрални повратни информации. Ние ќе работиме со вас да ги реши сите проблеми.
'

Карактеристики на предлогот

Број На Модел На:
HT110
Дисплеј Тип:
LCD
Номинална Оптоварување:
5KG
Капацитет:
5kg x 1g
Тип:
Медицински / Лична Скала
Напојување:
ААА* 2
Големина:
7.1 x 5.5 x 0.6
Бренд Име:
Chanseon
Точноста:
Дигитални
Скала Употреба:
Кујнски Ваги
Тип На Единица:
парче
Тежина На Пакет:
0.2kg (0.44lb.)
Пакет Големина:
20cm x 20cm x 15cm (7.87in x 7.87in x 5.91in)

Купувачи како што избираат