.

.

QOTOM Fanless Мини PC Q190S со BayTrail j1900 Quad Core Процесор до 2.42 GHz, Dual LAN Мини PC Linux

QOTOM Fanless Мини PC Q190S со BayTrail j1900 Quad Core Процесор до 2.42 GHz, Dual LAN Мини PC Linux

Оценка на посетителот:

DEN 6048.00
Залиха
Достапно за нарачка

Ако изберете S02, пакување кутија ќе содржи SATA кабел. 2 Верзии : S01 & S02 Мини PC Q190 S има 2 верзии, S01 & S02, исто матичната плоча, но различни PC случај. На далечинскиот управувач област, тоа може да потрае околу 25~40 дена.
Гаранција
Мини PC Q190 S е дизајниран и произведен од страна на QOTOM. Ние не сме одговорни за тоа, но може да се потрудиме да им помогне на купувачот да се намали такси. Ве молиме контактирајте ме ако е потребно, оставете порака на интернет или контактирајте не преку е-маил. S01 поддржува само 1 x m SATA SSD, S02 може да ги поддржи 1 x MSATA SSD и 1 x 2. Мини PC Q190 S не може поддршка на Windows XP! Ако ви треба Windows Возачи или плоча упатство, ве молиме оставете порака. Складирање S01 : 1 x m SATA порта S02 : 1 X m SATA SSD и 1 x 2. ПРОЗОРЦИ Express до ЕУ и велика БРИТАНИЈА, без Царински давачки!
Тоа е посебен пратката, но само за Европската Унија и Велика Британија . Тоа ќе потрае околу 10~15 работни дена, но не е без Царински давачки! Ние ја прогласи целосна вредност и не контактирате доколку ви треба фактура.0 пристаништа • 1 x USB3.
Можете да оставите порака да се бара за матичната Плоча Прирачник за Корисникот и Windows возачи линк за преземање.5" SATA SSD/ HDD (Ако изберете S02)
Некои завртки за VESA и SATA
1 x продавачот бизнис картичка (може да се јавите на продавачот преку е-маил ако е потребно)
Ние ги користиме боја на кутијата по правило, ако сакате да неутрален пакување, ве молиме оставете порака. Вие исто така може да го инсталираат оперативен СИСТЕМ и софтвер пакет со себе.
Мини PC Q190 S-S01 :
Мини PC Q190 S-S02 :
Повеќе слики :
Пакување
Пакување листа :
1 x Мини PC
1 x Напојување (12 V 3А адаптер и приклучок)
1 x VESA заградата
2 x Антени (Ако изберете wifi)
1 x SATA power кабел за 2.0 порти
• 1 x Микрофон порта
• 1 x Сериски порт (RS232) Назад-Panel Конектори • 1 x 12 V DC влез
• 1 x HD Видео порта
• 1 x VGA портот • 2 x RJ-45 port • 1 x Говорникот порта Оперативен Систем Windows за Поддршка 7/ 8/ 10, Linux, pf Sense, итн. Ние нудиме Една Година Гаранција. F11 копчето подигнете од USB Диск. J-NET/ EMS да Русија Достави до дестинацијата, во рок од 15~20 дена во поголемите градови.5" SATA SSD/ HDD Графички Процесор Intel HD Graphics LAN 2 x RJ-45 port
- Realtek RTL8111 E 10/100/1000 Контролор за Безжични Опционални ( 802.42 GHz) Меморија - 1333 MHz/1600 MHz DDR3 L 1.Пратката & Царински давачки
1. Прогласување на пониска вредност како $63 по парче е најдобро решение за повеќето купувачи.35 V SO-DIMM Меморија, Не-ECC
- 1 x Меморија Слот.11 b/g или 802. Ако ние треба да се прогласи за вистинската вредност, ве молиме оставете порака. Пред-Panel Конектори • 1 x прекинувач копчето ( LED диоди )
• 1 x HDD LED
• 3 x USB2.
Спецификација на големината S01 : 135 x 128 x 38mm S02 : 135 x 128 x 45mm Нето тежина 650g Боја Црна Одборот CPU Intel Celeron J1800 процесор ( 1 M Кеш, dual core 2. Ние го правиме тоа со стандардно.58 GHz)
Intel Celeron J1900 процесор (quad core 2 GHz, до 2.
(Ако сте контактирајте со продавачот од страна на e-mail, ве молиме внесете го бројот на нарачката)
.11 b/g/n) Bluetooth Факултативна Аудио Realtek ALC662 HD Аудио Потрошувачка на Енергија 10 W, работи 24/7.
[Ажурирање на 31 Март] Оперативен Систем Мини PC Q190 S поддржува Windows 7/ 8/ 10, Linux, pf Sense, Sophos, Vy OS, Linux iptables, Untangle, и др. Избришете копче enter bios-от.
Во Германија и Велика Британија : ние мора да се прогласи за вистинската вредност.5" SATA SSD/ HDD во исто време. DHL / Федекс Експрес да повеќето земји
3~7 дена да повеќето земји, но купувачот треба да се плати Царински давачки (Увозни давачки, ДДВ и други) . Но тоа ќе дојде со неактивни верзии на Windows 7 за тест и ние не дава никаква Windows лиценца.

Карактеристики на предлогот

боја:
2G RAM МЕМОРИЈА 32G SSD, 2G RAM МЕМОРИЈА 64G SSD, 4G RAM МЕМОРИЈА 32G SSD, 4G RAM МЕМОРИЈА 64G SSD, 4G RAM МЕМОРИЈА 128G SSD, 8G RAM МЕМОРИЈА 64G SSD, 8G RAM МЕМОРИЈА 128G SSD, НЕ RAM МЕМОРИЈА НЕМА SSD
Пакет:
S01 НЕМА WIFI, S01 WIFI, S02 НЕМА WIFI, WIFI S02
Тип:
Мини КОМПЈУТЕР
Бренд Име:
qotom
Графичка Картичка Тип:
Интегрирана Картичка
Капацитетот На Меморијата:
≥ 4GB
Тип:
Мини Десктоп
Процесор Бренд:
Intel
Употреба:
Комерцијални
Процесор Главниот Фреквенција:
Dual-core 2 Ghz
Број На Модел На:
Q190S
Процесор Модел:
Intel Celeron Процесор J1900
Хард Диск Капацитет:
64GB

Купувачи како што избираат