.

.

Модерната LED Посмодерна идеи лебди облаци светлината тела бар кафе бар декорирани облак лустерот светилка виси осветлување

Модерната LED Посмодерна идеи лебди облаци светлината тела бар кафе бар декорирани облак лустерот светилка

Оценка на посетителот:

DEN 7001.00 -49 %
DEN 13728.00
Залиха
Достапно за нарачка


Модерната LED Посмодерна идеи лебди облаци светлината тела бар кафе бар декорирани облак лустерот светилка виси осветлување
1. Име : Pendant светлина
2. Материјал : Композитни материјали
3. Извор на светлина : E27 ( Сијаличката Не се Вклучени ) 200*400mm E27*2 350*600mm E27*3 400*800mm E27*5 500*1000mm E27*5
4. Процес : рачно производство
5. Светлината простор : 10-15square метри

Карактеристики на предлогот

Боја На Каросеријата:
Бела
Wattage:
200x400mm, 350x600mm, 400x800mm, 500x1000mm
Тип На Објект:
Pendant Светла
сертификација:
УЛ,CE,FCC,ГШ,RoHS,EMC,LVD,PSE,VDE,ССА,CCC
Заврши:
Железо
Извор На Енергија:
AC
Тело Материјал:
Железо,Пластика
Инсталација Тип:
кабелот pendant
База Тип:
E27
Место:
Студија,Салон,Хотел, Сала,Хотел Соба,Господар Спална соба,други спални соби
Бренд Име:
DPG
Извор На Светлина:
LED Светилки
Абажур Боја:
Бела
Примена:
Трпезарија
Е Светилки Вклучени:
No
Број на извори на светлина:
3
Стил:
Модерна
Гаранција:
3
Напон:
90-260V
Техника:
обложено
Број На Модел На:
DPG-Y018
Осветлување Област:
5-10square метри
Тип На Прекинувач:
Допрете On/Off Прекинувач
Е dimmable:
No
Материјал:
Метал
Производи:
облаците светлина
Метал:
Железо
Големина:
50cm
виси должина:
100cm
Стил:
Модерна
боја:
Бела
Напон:
110V, 220V
извор на светлина:
E27 ( Сијаличката Не Се Вклучени )
Гаранција:
3 Години
Користи:
Трпезарија/Бар/Ресторан

Купувачи како што избираат