.

.

2018 Врвот Бренд на Луксузни Познати РОМСКИ рачен часовник за Дијамантски Види Мажите Машки Часовник Кожа Зглоб Види Кварц Види Relogio Masculino

2018 Врвот Бренд на Луксузни Познати РОМСКИ рачен часовник за Дијамантски Види Мажите Машки Часовник Кожа Зглоб

Оценка на посетителот:

DEN 321.00 -48 %
DEN 616.80
Залиха
Достапно за нарачка


Целата
Бренд : YAZOLE
Часовници категории : Мажите
Види стил : Бизнис
Dail
Обликот на бирање : Круг
Движење тип : Кварц
Дисплеј тип : Покажувачот
Dail боја : Црна / бела
Бенд
Бендот materal : Кожа
Затворач тип : Pin тока
Бендот боја : Црна / кафеава
Големина и тежина
види lenght : за 24cm
Dail дијаметар : за 4cm
Dail дебелина : околу 1cm
Бендот ширина : за 2cm
Види тежина : околу 54g
Пакет
1 X види
Водоотпорен опис
Часовници се 30 M водоотпорен ( живот водоотпорен ),само може да поздравниот малку вода,не може да се мијат или во капење,пливање,нуркање.

Карактеристики на предлогот

Бренд Име:
TIMARCO
Стил:
бизнис
Движење:
Кварц
Случај Материјал:
Легура
Бендот Должина:
24cm
Затворач Тип:
Тока
Отпорност На Вода Длабочина:
3Bar
Пол:
Мажи
Dial Дијаметар:
40mm
Функција:
Отпорен На Вода
Број На Модел На:
YZL351
Кутии & Случаи Материјал:
Нема пакет
Dial Прозорец Материјал Тип:
Hardlex
Случај Обликот:
Круг
Бендот Материјал Тип:
кожа
Бендот Ширина:
20mm
Случај Дебелина:
10мм
Тип На Објект:
Кварц Рачни Часовници
бирате боја :
црна, Бела
За публиката:
Мажите гент момчиња мажишта студентите
Зборови За Пребарување:
ouro relogio masculino dourado montre homme orreloj hombre oro
Со други зборови:
Relog Hodinky Panske Zegarki Maskie Ceasuri Barbati klockor ure

Купувачи како што избираат