.

.

3pcs нова Стоматолошка Лабораторија, Волфрам Карбид Burs - Крос Намали Стандард Ронки - ISO стандард - 8016021

3pcs нова Стоматолошка Лабораторија, Волфрам Карбид Burs - Крос Намали Стандард Ронки - ISO стандард - 8016021

Оценка на посетителот:

DEN 1081.00 -15 %
DEN 1272.00
Залиха
Достапно за нарачка

Функција Крстот Намали и Крупен Чакал Висока qualty, долг работен тим За сечење благородни легури, acrylics и малтери Препорачува Апликации парична Казна & Супер казна секачи се погодни за средување на титан, кобалт-хром легури, полу-скапоцени и благородни метали Крупни, Супер Крупни и Стандардна Машина се добар избор за средување на acrylics и гипс модели. Топката-nosed секачи се особено погодни за контура. Забелешка Осигура дека bur е безбедно зафати во handpiece collet не користите ислужени burs Одржување насадни инструменти во добра работна состојба и правилно подмачкано не се применуваат прекумерен притисок врз bur се Избегне отстранување на bur на премногу остар агол за да се избегне потпора и кршење
Повеќе Стоматолошки Лабораторија Производи, ве Молиме Проверете ја Нашата Продавница Категории со Кликнување на Сликата Подолу!

Карактеристики на предлогот

Тип На Објект:
Белење На Заби
Бренд Име:
MESTAR
Состојка:
Волфрам Карбид
Големина:
Moderate
НЕТО-WT.:
Стоматолошка Лабораторија cortador
Број На Модел На:
Стоматолошки manipolo Bur
Месо тело дијаметар:
3/32 (2.35 mm)
Ронки:
Стандард
Тип:
Крстот Намали

Купувачи како што избираат