.

.

Х-ray Филм Носителот, X-Ray Филм Систем за Позиционирање (х-ray филм систем за позиционирање заврши

Х-ray Филм Носителот, X-Ray Филм Систем за Позиционирање (х-ray филм систем за позиционирање заврши

Оценка на посетителот:

DEN 1098.24
Залиха
Достапно за нарачка

Х-ray Филм Носителот, X-Ray Филм Систем за Позиционирање (х-ray филм систем за позиционирање (целосна Спецификација : Сосема нов и во акции х-ray Филм Систем за Позиционирање Заврши FPS 3000 TPC х-ray Филм Систем за Позиционирање Заврши Шарени Сертификат : ISO13485, ISO9001 Описи : Помагајќи ти да се создаде совршен радиографија На FPS3000 филм систем за позиционирање го направи вашиот совршен водич за x-зраци, многу полесно. FPS3000 е најсеопфатна и траен систем на располагање денес. 1) Целосно колор-кодирани и лесен за користење, и лесни за пациентот удобност и лесно собранието. 2) се Усогласува филм за да се спречи конус сечење. 3) Заоблени залак блокови без остри рабови подобрува удобност. 4) Отвори залак блок дизајн нуди на пациентите мека залак. 5) Нови bitewing форма со ист лак гризе за повеќе затворени залак. 6) Може да се користи за предниот, posterior, bitewing и ендодонтско постапки. 7) Може да се користи за сите интра-оралната х-зраци lm големина #0, #1, #2 и #3. 8) Ендодонтско инструмент безбедно расчекорена предмет на забот, обезбедување на прецизни филм усогласување без опструкција. 9) Пократок оружје високи интра-оралната х-зраци на единици. 10) Како и секогаш, сите компоненти се целосно autoclavable, дизајниран да издржи повтори стерилизација, без промена на бојата или ронливост 10) Како и секогаш, сите компоненти се целосно autoclavable, дизајниран да издржи повтори стерилизација, без промена на бојата или ронливост. 11) се Достапни во целосен комплет или како поединечни компоненти.

Карактеристики на предлогот

Тип На Објект:
Протези & Поддржува
Бренд Име:
NUODI
Број На Модел На:
FPS3000
Материјал:
Композитен Материјал
Ефект:
Белење
Големина:
Large
Пакет:
36 компјутери

Купувачи како што избираат