.

.

DC-ACCPP02 Премиум 4 инчен дијамант влажни полирање влошки за гранит

DC-ACCPP02 Премиум 4 инчен дијамант влажни полирање влошки за гранит

Оценка на посетителот:

DEN 1344.00
Залиха
Достапно за нарачка

Имаме проверени внимателно пред превозот секој објект .Може да бидат предмет на увозни давачки, даноци, и/или царинските такси кои можат да бидат наметнати од страна на вашиот локалните владата кога ќе го добиете вашиот пакет. Ве молиме да ни даде на својата цел и ја вашата адреса за испорака од страна на e-mail прецизно. Ве молиме имајте во предвид :
Како друга земја има различни лоцира царинска политика . Од компјутерските екрани имаат хроматските аберации, особено меѓу CRT екранот и LCD екран, ние не може да гарантира дека бојата на нашите производи ќе биде иста со фотографии што го видов. Сите овие производи имаат постигнато меѓународно напреден стандард и се широко се користи за сечење, брусење или полирање гранит, мермер, бетон, асфалт, огноотпорни, порцелан и стакло. Вашето задоволство е наша крајна цел;
2.,ДОО, е основана во 1998 година во Дијамант Алатки и Абразивни индустрија.
Овој Дијамант Полирање Подлога / Shuimo парче со следниве машини и опрема за користење :
Забелешка : Ако сте заинтересирани во сите производи, ве Молиме да ни кажете што Stly и Ронки сакате . Ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас пред да остави негативни повратни информации, ние ќе работиме со вас да ги реши сите проблеми.5 mm
Вртежи во минута :
4500
Квалитет :
Класа
Подлога Материјал
Смола+Дијамант
полирање подлога(мокра или сува)
влажни
ОБЈЕКТОТ
DC-IWPP02
Примена :
Гранит ,Бетон,Мермер,камен
Магистерски Пакет/Тежина (килограми)
7pcs/set
G.
Се надеваме дека ќе имаат убав ден и среќен шопинг.
Детали Слики
Производи информации
Надворешниот Дијаметар(mm)
100mm
големина на : (инчи)
4"
Ронки :
50# 100# 200# 400# 800# 1500# 3000#
Дебелина(мм) :
2. Ако сте љубители на мојот предмети ве молам оставете ме добар фидбек и 5 ѕвезди НСД рејтинг " "; Ние ќе го прават истото за вас. Ако во текот 2 KG ,ве молиме изберете express, како EMS , DHL, UPS-от, Fedex ,итн. Сите продажни се конечни. Доколку купите повеќе објекти од нас, ние може да ги поддржат во комбинација на превозот и испорака полнење попуст. Ако вие?повторно не се задоволни со точка од која било причина , ве молиме контактирајте со нас во рок од 3 дена по приемот на објектот; Повратни информации : 1. Време на испорака : а, ПРОЗОРЦИ/DHL/ФЕДЕКС/ТНТ превозот време се земе од 3-7 работни дена, EMS зема 7-15 работни дена;b, HK/Кина Воздухопловната брод во Азија, Западот Евра, Северна Америка се земе 7-15 работни денови, и бродот на Јужна Америка, средниот Исток, Источна Евра, Африка земе 15-30 работни дена Продавачот заложби : Нашата цел е да се гарантира целосна сатисфакција. Ви благодариме за Соработката!
А со цел да го добиете предмети безбедно и непречено , ве молиме да ни кажете локалните царинска политика ,така што ние ќе го избере последната express. Плаќање Политика : Ние прифаќаме Alipay ,Western Union и Т/Т и Зачувам. Вие сте одговорни за плаќање на било какви дополнителни трошоци за царинење! Овој ризик се должи на купувачот?s обичај , што е надвор од нашата контрола. ве молиме проверете парцела внимателно пред да потпише за тоа. ние ќе ви одговори да што ПОБРЗО. добредојдовте да контактирате со нас!!!
ќе биде многу задоволен да се најде сигурен и доверба снабдувачот во кина,
ние сме толку професионалец во камени алатки,и ќе најдете ние ќе ви дадат сите стоки се толку добри во толку евтини цена,
па не се срами да се обиде,ви благодариме!!!
Обидете се да ни даде можност да се докаже себе,
ние секогаш го правиме најдобро да ги задоволи клиентите треба.

Карактеристики на предлогот

Големина:
4
Број На Модел На:
DC-IWPP02
Надворешниот Дијаметар:
100mm
DIY Материјали:
Електрични
Бренд Име:
casaverde
is_customized:
Yes
Подлога Материјал:
Смола+Дијамант
боја:
шарени
квалитет:
Премија
Место на Потекло:
Fujian, Кина (Копно)
Дебелина:
2.5 mm
Ронки:
50#,100#,200#,400#,800#,1500#,3000#
Име:
дијамант влажни полирање влошки

Купувачи како што избираат