.

.

TF32-S2-C Нерѓосувачки 1-1/4 DN32 AC110V AC220V Нормално Отворен Нормално Затворен Електрични Вода Вентил 10NM За вклучување/Исклучување 15 Дик

TF32-S2-C Нерѓосувачки 1-1/4 DN32 AC110V AC220V Нормално Отворен Нормално Затворен Електрични Вода Вентил 10NM

Оценка на посетителот:

DEN 3680.00 -10 %
DEN 4089.12
Залиха
Достапно за нарачка


Нормално Затворен Вентил : (Нормално отворен вентил е спротивна)
Вентил од блиску да се отвори кога ќе се поврзете со AC110 V-230 V моќ (110 V, 220 V);
Вентил од отворен за clsoe автоматски кога исклучување.
Предност : ********************************************************************************** 1, Фабриката директно на продажба. Ние треба 3-5 Дена за производство. 2, 10 NM actuator со Метална Опрема Дизајн , многу подобро од пластични верзија. 3, Долго користење на живот до 100.000 круг. 4, 200 пати го отворите и затворите тестирање + вода течење тестирање пред да го испратите надвор од нашата фабрика. 5, 100% Кинески бренд нови со 1 година гаранција за квалитет. Производ Модел : TF32-S2-C (со позиција индикатор) Клучни Зборови : Нерѓосувачки Челик Вентил, Електрични Shut-off Вентил
Производ големина : BSP/NPT 11/4", DN32 Вентил Тело Материјал : не ' Рѓосувачки Челик Работен Напон : AC110 V-230 V Отвори/затвори Time : 15 Дик Жици за Контрола Методи : CR202 / CR502 (Изборен) Максимален Работен Притисок : 1.0 MPa Циркулација Медиум : Течност, Воздух Работат на струјата : ≤1000 MA Живот време : 100,000 пати Actuator Материјал : Инженерство Пластика Запечатување Материјал : EPDM & PTFE Actuator Ротација : 90° Max. Вртежен момент на Сила : 10 Н. М Кабел Должина : 0.5 m Средина Температура : -15°~50° Течни Температура : 0 °~100° Прирачник Замени : Никој Индикатор : Да Заштита Класа : IP67 _______________________________________________________________ Answer : ___________________________ Note : Capacitor Време на Полнење 30-60sec.
_______________________________________________________________
Колку за контрола на квалитетот на ТФ бренд моторните топчестиот вентил?
1, Actuator домување користиме високо квалитетен инженерски пластика за да се спречи стареењето и УВ;
2, Метал опрема систем може да гарантира вентил работата на постојан и долг живот работи;
3, 200 пати електронско тестирање пред испраќање, секој вентил треба да се отвори/затвори 200 пати од страна на моќ во ова тестирање;
4, Тип бројот за ИДЕНТИФИКАЦИЈА на секоја серија вентили;
5, заштита класа, исто така, е IP67, сите активатори се целосно затворена за IP67 спецификации за да се спречи вода ingress;
6, Лебдејќи печат структура, нема истекување, погодна за тешки нечистотија или долго време да работи. Нема истекување, високо ниво на заштита класа, NEMA 6 противвредност;
7, Повеќето од други производители нудат намалување на пристаништето само. ТФ серија моторните вентили карактеристики целосна порта топката вентил, на вентил за да не го загубите какви било проток на вода или притисок на работа.
8, Нудат NPT тема вентил за Америка и Канада на пазарот, и нудат BSP тема вентил за друга земја.
9, Различни жици за контрола на методи за опција која вклучува 2/3/5 жици за контрола, нормално отворен/затворен, сигнал повратни информации и слично.
10. Стекнати CE сертификација и ИСО сертификација.

Карактеристики на предлогот

Спецификација:
DN32 NPT, DN32 BSP
Напон:
AC110V-230V
Жици За Контрола На:
CR202 Нормално Отворен, CR202, Нормално, Блиски, CR502 Нормално Отворен, CR502 Нормално Блиску
Actuator Режим:
Со Настава
Материјал:
Нерѓосувачки Челик
Извор На Енергија:
AC
Бренд Име:
Tsai Фан
Број На Модел На:
TF32-S2-В
Медиуми:
Вода
Структура:
Топката
Порт Големина:
11/4, DN32
Standard or Nonstandard:
Стандард
Температура на Медиумите:
1-95 Степен C
моќност:
AC110V-230V (110V, 220V)
Притисок:
Макс 1.0 Mpa
Производот:
Нерѓосувачки DN32 Нормално Отворен Нормално Блиску Вентил
отворена/затворена време:
15 Дик
опрема материјал:
Метал
Вртежен момент:
10 Nm
вентил тип:
2 начин
сертификација:
CE, IP67
прирачник замени:
Никој
индикатор:
Yes
вентил нишка:
BSP или NPT

Купувачи како што избираат