.

.

ZANABILI 60% MATRIXYL 3000 ХИЈАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА РЕТИНОЛ Лицето Серум Хидратантна Нега на Кожата Анти-стареењето Анти Навремено се Соочуваат со Крем 30ML

ZANABILI 60% MATRIXYL 3000 ХИЈАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА РЕТИНОЛ Лицето Серум Хидратантна Нега на Кожата Анти-стареењето

Оценка на посетителот:

DEN 592.00 -5 %
DEN 623.52
Залиха
Достапно за нарачка

ZANABILI 60% MATRIXYL 3000 ХИЈАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА РЕТИНОЛ Лицето Серум Хидратантна Нега на Кожата Анти-стареењето Анти Навремено се Соочуваат со Крем 30 ML
ZANABILI Моќна комбинација на Хијалуронска Киселина (ХА) и Matrixyl 3000 ги надминуваат сите други Анти-Стареењето серумски некогаш произведени.
Комбинирање на Хијалуронска Киселина е интензивна хидратантен и навлажнувачки способност со Matrixyl 3000 способноста да се стимулира колаген и еластин создава сигурен Анти-Стареењето Серум. Не постои ништо друго што доаѓа блиску за намалување на појавата на фини линии и брчки. Тоа е најмногу млади-враќање на производ вашата кожа ќе некогаш наидете. Овој серум е брзо се апсорбира, не-мрсна, не-мрсна, нема да ги заглави порите и безбедно за сите типови на кожа.
Хијалуронска Киселина е Дерматолозите Број 1 навремено и парична казна линија додатен! Тоа plumps на кожата од внатре, природно пополнување на фини линии околу очите, челото и устата и мазнење на кожи површината.
Matrixyl 3000, преку стимулирање на производството на колаген и еластин, работи во врска со HA да се пополни во фини линии и брчки, додека враќање на еластичноста. Во клиничките испитувања, Matrixyl 3000 постигне :
33% намалување во навремено густина
23% намалување на обемот на брчки
20% намалување на длабочината на брчките
Потребни состојки :
100% Чиста Хијалуронска Киселина (Произведени од растенија и Сертифицирани Органски), Matrixyl 3000, РЕТИНОЛ , Germall.
Не Parabens - Без Сулфати - Не Тестирање Врз Животни.
Предлози за Употреба : По чистење и тонирање, како и обично, нанесете мала количина на серум, наутро и навечер. Се однесува на било кожните делови на телото или лицето, обрнувајќи особено внимание на областите каде што фини линии се видливи. Нежно мазна до целосно се апсорбира. На серум брзо, продира во кожата оставајќи не мрсна или мрсна остатоци. За најдобри резултати се следи во чекор со вашите омилени храна богата крем. Make up и други козметика може да се примени по серум. * Чувајте го во ЛАДИЛНИК по отворање
Она што е Хијалуронска Киселина
Хијалуронска Киселина 100% Чиста Хијалуронска Киселина е природно се наоѓаат во кожата. Тоа е најзастапен во младешки кожата и е клучен соединение што ги чува нашата кожа, младешки и хидрирани. Се држи на кожата фирма, влажна, еластична и мазна, и го спречува брчки и фини линии од plumping на кожата. Нашите природни продавници на ХА намалува со возраста, сонцето штета, хормон исцрпување, се намалува нивото на естроген и менопаузата, и нашата кожа почнува да старее. Замена на Хијалуронска Киселина е најефикасен начин за поправка на оштетените, стареењето на кожата. 100% Чиста Хијалуронска Киселина е во можност да се продре во кожата и адреса стареење на местото каде што започнува.

Карактеристики на предлогот

Употреба:
Лице
Тип На Објект:
Крем
Пол:
Унисекс
Бренд Име:
ZANABILI
Функција:
Навлажнувачки
Состојка:
ХИЈАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА ХА 60% MATRIXYL 3000
НЕТО-WT.:
30ML
Број На Модел На:
Анти Навремено Против Стареење На Лицето Серум Се Соочуваат Со Крем

Купувачи како што избираат