.

.

12TB Читање Капацитет на Hdd 3.5 случај 2-Bay Sata во usb 3.0 hdd клупа Двоен Надворешен Хард Диск Случај Складирање Dock Станица Hdd 3.5 Кутија

12TB Читање Капацитет на Hdd 3.5 случај 2-Bay Sata во usb 3.0 hdd клупа Двоен Надворешен Хард Диск Случај Складирање

Оценка на посетителот:

DEN 1150.00 -49 %
DEN 2255.04
Залиха
Достапно за нарачка


12 TB Читање Капацитет Куќиште за Hdd 2-Bay Sata Двојна usb 3.0 случај Надворешен Хард Диск за Складирање Dock Станица Hdd Кутија
Опис На Производот
На Blueendless HD05 SATA Докинг Станица поддржува директни вметнување на Десктоп две 2.5"/3.5" SATA Хард Дискови. Тоа е caseless решение што го прави замена хард дискови полесно отколку кога било досега. Плус, сега можете да ги искористат предностите на осветлување брзина на USB 3.0 брзо да префрлувате датотеки и до 5 Gbps! Поврзувајте било 2.5"/3.5" Serial ATA (SATA) или SATA II Хард Диск на вашиот компјутер преку достапните USB 3.0 порта на вашиот десктоп или лаптоп.
Хард Диск Duplicator Функција
На Blueendless HD05 својот Самостоен Duplicator Клупа ви овозможува да дупликат/клон на постојните хард диск без употреба на домаќин компјутер систем, или може да бидат поврзани со компјутерски систем за употреба како надворешен хард диск клупа.
За да го користите Хард Диск Duplicator Функција
*Приклучок во Двете хард дискови и да се идентификуваат Извор Диск и Целна Диск
HDD A=Извор Диск; HDD B=Целна Диск
*Поврзување на напојување и префрлете се на власт. (осигурете се дека usb кабел е дисконектирана)
*Притиснете "Копија" копчето за околу 10 секунди, додека LED ќе почне да трепка и клонирање на процесот ќе започне.
Карактеристики :
* On/Off прекинувач.
* LED светло покажува Моќ и Активност статус.
* Топло-swappable, plug and play, без возачи е потребно.
* Стапки на пренос До 5 Gbps w/USB 3.0
* Стапки на пренос До 480 Mbps w/USB 2.0
Системски побарувања :
* Достапните USB 3.0 за висока брзина на трансфер на податоци
* Обратна компатибилен со USB 1.1 & USB 2.0.
* Windows : 2000/XP/Vista/7/8 (32-bit & 64-битни верзии)
* MAC : OS X
Пакет Содржина :
* Хард Диск Клупа
* Напојување
* USB 3.0 кабел
* Упатство
Ве молиме забелешка : ова е само hdd случај и не содржи хард дискот .
За време на испорака од Кина во Јужна Америка ќе биде : 90 дена
Имаме ЕУ/САД/велика БРИТАНИЈА/AU напојување за вас се избере(Текст : AC110 V-240 V,излез : DC12 V/3А)
ЕУ/велика БРИТАНИЈА/САД/AU AC Адаптер е задолжително
Сите на нашиот производ ќе се провери од страна на КК одделот пред пратката,и некои од проблемот можеби се предизвикани од работата грешка.Ќе се види референца ги следите одговорите.Ако други прашања,pls не се отвори спорот,можете да контактирате со нас,ние сме искрено да се реши тоа,ви Благодариме за вашата добра соработка.
Зошто мојот диск не може да биде копија?
1.На диск само поддршка sata порта,IDE не е поддршка
2.Б ack диск(Б) мора да биде поголем капацитет(елиминира простор загуба) од предниот диск(А) (љубезно информации : (а)за Да се избегне вашиот диск датотека demaged,pls не го стопирате уредот кога тој е под клон функција.(б)Кога копирате на диск,pls бидете сигурни диск Б е празна,или поранешните датотека во disk Б ќе биде во загуба.ако диск Б има датотеката пред да,и сакате да ги копирате од диск премногу,pls не користите копија функција,само да копирате и залепите на компјутер)
3.W кога копирате на диск,pls не се поврзете на компјутер,ако го поврзете на компјутер,дискот ќе биде под читање,може да не ги поддржуваат копија (уред за греење е нормално,како голем хард диск работи ќе биде топло)
4.Ако вашиот диск формат е МАСТИ,може да не ги поддржуваат копирање единечни датотека повеќе од 4 GB(вклучени 4 GB),но NTFS е во ред,можете да го промените диск формат

Карактеристики на предлогот

Приклучок Тип:
НИ Приклучокот,ЕУ Приклучокот,АУ Приклучокот,велика БРИТАНИЈА Приклучок
Внатрешни Интерфејс:
SATA
Пакет:
Yes
Поддршка На Хард Диск Капацитет:
4TB
Бренд Име:
Blueendless
Случај Материјал:
Пластични
Големина:
3.5,2.5
Надворешен Интерфејс:
USB
Број На Модел На:
HD05
Внатрешни Интерфејс:
2-bay
Место на Потекло:
Guangdong, Кина
сертификација:
CE FCC ROHS
Брзина На Пренос:
5/6GBPS
Предност:
6TB
Тип:
2-Bay sata двојна usb 3.0 случај
Објектот:
hd externo/dock станица hdd
функција 1:
hdd случај/dock станица/hdd клупа
Карактеристика 2:
Клон/Читање
функција 3:
hdd кутија 3.5/hdd случај/hdd 3.5 случај

Купувачи како што избираат